Anti Spam Politikası


Mail2Inbox istenmeyen elektronik postalara müsamaha göstermemektedir. Bir müşterinin hesabının istenmeyen elektronik postalar için kullanıldığını tespit etmemiz halinde ilgili hesaba son verilecektir. Müşterilerimizden herhangi birinin çok sayıda kişiye istenmeyen e-posta gönderdiğinden şüphelendiğiniz takdirde lütfen abuse@Mail2Inbox.com adresinden bizimle iletişime geçiniz. ISP'ler ve Kara liste yöneticileri de bir Mail2Inbox kullanıcısından istenmeyen ya da talep edilmemiş bir e-posta aldığı takdirde abuse@Mail2Inbox.com adresinden bizimle iletişime geçebilir. Lütfen e-postanın alt bilgisinde yer alan aboneliği iptal etme linkine tıklayınız ya da bize e-postanın üst başlıklarını ya da içeriğini iletiniz.

Politika

Şartlar ve Koşulların kabul edilmesinin yanısıra Mail2Inbox dahilinde izin verilen kullanımlar arasında resimli haber bültenlerinin, broşürlerin, promosyonların, davetiyelerin, basın bültenlerinin, ürün lansmanlarının ve kayıtlı müşterileri ya da üyeleri bilgilendiren diğer e-posta kampanyalarının isteyen alıcılara gönderimi de yer almaktadır. Mail2Inbox, Gizlilik ve Elektronik Haberleşme 2003 ve CAN-SPAM Sözleşmesi 2003 uyarınca İstenmeyen Ticari E-posta (UCE) ya da istenmeyen e-posta olarak da adlandırılan İstenmeyen Toplu E-postaya (UBE) izin vermemektedir. Alıcının e-postayı almak üzere onaylı ve planlı bir izninin olmaması durumunda, bu İstenmeyen Ticari E-posta (UCE) ya da İstenmeyen Toplu E-posta (UBE) olarak sınıflandırılacaktır. Onaylı ve planlı bir izin (1) alıcının postayı almak için talep etmiş olduğu yazılı bir kanıt ya da e-posta kanıtı (2) zaman/tarih damgası gibi elektronik kanıt ile birlikte alıcının bu gibi bir e-postayı almayı kabul ettiği kaynak IP adresinin belirli olması anlamına gelmektedir. Daha açık bir şekilde ifade edilmesi gerekirse bu, web siteniz, çevrim dışı ya da ortak bir kayıt sitesi üzerinden listenizi seçen herhangi birine e-posta gönderebileceğiniz anlamına gelmektedir. Kendi web sayfaları, çevrim dışı ya da ortak bir kayıt sitesi üzerinden liste seçimine izin verilen müşterileriniz adına da gönderimde bulunabilirsiniz. İzin verilmeyen durumlar ise aşağıda daha açık bir şekilde belirtilmiştir:

Web sitelerinden toplanan e-postalar Üçüncü bir taraftan satın alınan listeler Üçüncü bir taraftan kiralanan listeler Ticaret odası ya da bir kulüp gibi başka bir kuruma ait olan listeler Gazetecilere, olası müşterilere, olası oy kullananlara ya da potansiyel çalışanlara ya da kendilerine gönderimde bulunulması için size izin vermemiş olan herhangi bir kişiye gönderim yapılan ve bir basın bülteni bile olsa istenmeyen herhangi bir liste.

Politikanın etkin uygulaması - İstenmeyen e-postaları ortadan kaldırmak için ne yaparız?

Mail2Inbox kullanıcıları, kendi listelerinin tam olarak doğrulanabilir önceden talep edilen e-posta adreslerinden oluştuğunu açıkça belgelendirmek zorundadırlar. Bu türdeki bir kanıtın talep üzerine sağlanamaması hesabın kapatılmasına neden olacaktır. Mail2Inbox alınan tüm listeleri izleme hakkını saklı tutar. Bu izleme ise talep ettiğimiz takdirde asgari düzeyde müşterinin liste kaynağının, liste yaşının ve onay politikalarının denetimini içerebilir. Mail2Inbox istenmeyen e-postalar da yaygın olarak kullanılan içeriğe sahip müşteri e-postalarının ve ileti bayraklarının içeriğini takip etmektedir. Mail2Inbox yönettiği abonelik süreçleri dahilindeki her yeni abone için IP adresini ve abone olunan tarihi saklar.

Bir müşterinin istenmeyen bir postanın gönderimi için Mail2Inbox’u kullandığı tespit edildiği takdirde müşterinin hesabını derhal sona erdirme hakkımızı saklı tutarız. Abonelikten çıkma ya da kötüye kullanım linki Mail2Inbox tarafından gönderilen her e-postanın alt bilgisine eklenmektedir. Bu linki devre dışı bırakmaya yönelik herhangi bir girişim hesabın derhal askıya alınmasına neden olur. Müşterilerimizin Mail2Inbox ile ilgili kullanımları hakkında bizlere geribildirim sağlamaları için tüm kullanıcılarımızı abuse@Mail2Inbox.com adresinden bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. 

Şikayet prosedürü 

Hesabınızın istenmeyen toplu e-postalar ya da istenmeyen e-postaların gönderimi için kullanıldığından şüphe etmemiz halinde hesabınızın gönderme ayrıcalıkları geçici olarak askıya alınacaktır. İstenmeyen e-posta gönderip göndermediğinizi belirlemek için aşağıdaki işlemler yapılacaktır:

Şikayeti gözden geçireceğiz.
Toplanan listelere yönelik genel kalıplar yönünden listenizi gözden geçireceğiz.
Söz konusu e-postanın içeriğini gözden geçireceğiz.
Söz konusu e-posta adresi için önceden talep edilen e-posta kanıtını gözden geçireceğiz.
İstenmeyen e-postalar gönderdiğinize karar vermemiz halinde hesabınız herhangi bir iade talebi olmaksızın askıya alınacaktır.
Şikayetin yanlış pozitif (üye olan ancak üye olduğunu unutan) olduğunu belirlediğimiz takdirde, uygun çözüm için hem sizinle hem de şikayetçi tarafla birlikte hareket edeceğiz. Doğru bir kararla, hesabınızdaki gönderme ayrıcalıkları eski durumuna getirilecektir.

ISP ve Kara liste ilişkileri

Kara liste yöneticileri ve ISP'leri ile birlikte kendi politikalarımız ve uygulamalarımız doğrultusunda bilgi paylaşmakta ve herhangi bir kötüye kullanımı azaltmak için olası iyileştirmeleri ele alma konusunda son derece istekliyiz. ISP, karaliste ya da posta yöneticisi iseniz ve bizimle iletişime geçmek istiyorsanız lütfen abuse@Mail2Inbox.com adresine e-posta gönderiniz.